Haber

Adana’da Uyuşturucu Satarken Yakalanan Sanığa Hapis Cezası

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde aracında uyuşturucu satarken yakalanan sanık, 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

Tutuklu sanık, Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya YK Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatı da duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı esasa ilişkin mütalaasında, sanığın Akkapı Mahallesi’nde gece otomobiliyle yanına yaklaşan iki kişiye sigara paketine sakladığı sentetik uyuşturucuyu satarken polis tarafından yakalandığını belirtti.

Savcı, benzer suçlardan sabıkası bulunan sanığın, olay tespit ve tutuklama tutanağı dikkate alınarak “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak veya sağlamak” suçundan cezalandırılmasını ve mevcut durumun devam ettirilmesini talep etti.

Savunmasında uyuşturucu ticareti yapmadığını öne süren YK, “Suçlamaları kabul etmiyorum. Tahliyemi ve beraatımı talep ediyorum.” Bu kelimeyi kullandı.

Mahkeme heyeti, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira para cezasına çarptırılan YK’nin tutukluluğunun devamına karar verdi.

menderes-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu