Haber

Ailesini katleden polisin ifadesi ortaya çıktı: Beni ‘işçi’ gördüler

İznik Gölü yakınlarındaki Çamlıkalan mevkiinde dün saat 15.00 sıralarında meydana gelen olayda, Bingöl’ün Genç İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nde görev yapan 6 yaşındaki polis memuru Adem Ergüner izin alarak olay yerine gitti. Eski görev yeri olan Eskişehir, eşi ve çocuğuyla birlikte. Ailesini buradaki alışveriş merkezinde bırakan Ergüder, Bursa’nın Orhangazi ilçesine geldi.

BULUŞMA NOKTASINA ÇAĞRILAN VE RAYLI KURŞUNLAR

Ergüner, aralarında husumet bulunan ağabeyi Mehmet Ergüener’i telefonla arayarak konuşmak istediğini söyledi. Mehmet Ergüner, annesi Bedriye, ağabeyi Remzi ve teyzesi Fatma Ergüner ile buluşma noktasına gitti.

Adem Ergüner burada silahını çekerek aile bireylerine kurşun sıktı. Anne Bedriye, oğlu Remzi ve gelini Fatma Ergüner olay yerinde, Mehmet Ergüner ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Daha önce ailesini beklemek için olay yerine gelen Adem Ergüner’in ortalıkta dolaştığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

“AİLEM BENİ ‘AMALE’ OLARAK GÖRÜYOR”

Olayın ardından Orhangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek teslim olan Adem Ergüner’in sorgusu sürüyor. Ergüner’in verdiği ilk sözde, “8 yaşımdan beri çalışıyorum. Ailem beni ‘işçi’ olarak görüyor. Müteahhit olan kardeşim Mehmet Ergüner’den ev almak istiyordum. arabamı sattı toplam 175 bin lira verdi ama evimi yaptırmadı paramı bugünkü değerinden geri istedim. Bana 275 bin TL teklif etti. kabul etmedim Çünkü o gün sattığım arabamın bugünkü değeri 600 bin TL. Hakkımı heba ettiğini anladım. Elime de kan bulaştı.”

Adem Ergüner’in polisteki süreçleri devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu