Haber

AK Parti Milletvekili Hedef 6284: “Kanun Toplumun Mantığıyla Uzlaşmaz”

14 Mayıs seçimlerinde AK Parti’den Kütahya Milletvekili seçilen Avukat Adil Biçer, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un “Bir hukukçu olarak inanıyorum ki sadece kadınların beyanı esas alınamaz. Hukuk toplumun mantığıyla örtüşmez” dedi.

Adil Biçer, milletvekili seçilmesinin ardından basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Biçer, kendisine oy veren seçmenlere teşekkür ederek gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Biçer, Refah Partisi ve HÜDA PAR’ın Cumhur İttifakı’na destek verme şartlarından biri olan 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’a ilişkin açıklamada bulunarak, kanunun bu kanuna uymadığını savundu. toplumun mantığıyla örtüşür.

6284 Sayılı Kanunla ilgili nasıl bir çalışma yapacakları sorusuna da yanıt veren Adil Biçer, şunları söyledi:

“6284 hanımın beyanına dayanmaktadır. Kanun koyucunun orada neyi amaçladığını bilmiyorum ama bir hukukçu olarak sadece kadınların beyanının esas alınamayacağına inanıyorum. 20 yıldır avukatım. O sırada ben de aynı şeyi söyledim. Önyargıya dayalı başka hatalara da sebep olur. Aslında bir kadından dayak yiyen bir erkeğin erkek lehine uzaklaştırılması gerektiğine şahit oldum ama hakim adama tekrardan uzaklaştırma kararı verdi.

Dolayısıyla hukuk, toplumun mantığıyla örtüşmez. Ancak kanun koyucunun o dönemde neyi amaçladığını bilmiyoruz. Bir korelasyon var. Bize düşen görev bundan sonraki görevde vatandaşın istekleri doğrultusunda çalışmaktır. Nafaka konusunda da ‘Ömür boyu nafaka yok’ şeklinde yükselen sesler var. Vatandaşlarımızın bizden bir talebi varsa, görev süresi içinde önce kurullarda sonra TBMM’de dile getirmek olacaktır.”

Biçer’in açıklamaları ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu