Ekonomi

Burlington Stores hisseleri, güçlü ilk çeyrek sonuçları ve iyimser yıllık tahminlerin ardından hızla yükseldi

Burlington Stores (BURL), perakende şirketinin beklentileri aşan ilk çeyrek sonuçlarını bildirmesi ve 2025 mali yılının tamamı için olumlu bir gelir ve kazanç tahmini sunmasının ardından Perşembe günü piyasa öncesi işlemlerde hisse senedi fiyatında %12’den fazla keskin bir artış yaşadı.

Perakendeci hisse başına 1,42 dolar kazanç bildirdi ve bu rakam ortalama analist tahmini olan hisse başına 1,05 doları aştı. Şirketin geliri 2,36 milyar dolara ulaşarak beklenen 2,34 milyar doları aştı.

En az bir yıldır açık olan mağazalardaki satışlar %2 oranında artarak bir önceki yıl görülen %4’lük büyümeye kıyasla geriledi, ancak yine de %1,51’lik büyüme tahminini aştı.

Bir önceki yıl %42,3 olan kâr marjı %43,5’e yükselerek %43,3’lük tahmini aştı.

Burlington Stores, 2025 mali yılı için hisse başına kazancın 7,45 $ olan ortalama analist tahminine kıyasla 7,35 $ ile 7,75 $ arasında değişmesini bekliyor. Bu tahmin, 52 haftalık bir yıl baz alındığında 2023 mali yılına göre %18 ila %24’lük bir artışa işaret ediyor.

“İlk çeyrekte gözlemlediğimiz satış trendlerinden çok memnunuz. Şubat ayında, muhtemelen olumsuz hava koşulları ve geciken gelir vergisi iadeleri nedeniyle yavaş bir başlangıç yapmamıza rağmen, satışlarımız daha sonra iyileşti,” dedi Burlington Stores İcra Kurulu Başkanı Michael O’Sullivan.

“2024 yılının geri kalanına baktığımızda, işimiz için olumlu bir bakış açısını koruyoruz. İlk çeyrekteki performansımızı göz önünde bulundurarak, yıl için kar marjımızı ve kazanç tahminimizi yükseltiyoruz. Bununla birlikte, pazarda ve ekonomik koşullarda hala önemli bir belirsizlik olduğunu kabul ediyoruz.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu