Ekonomi

comerica 1. çeyrek kazanç tahminini aşti, geliri kaçirdi

DALLAS – Comerica Incorporated (NYSE: CMA) bugün 2024 yılının ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıklayarak hisse başına düzeltilmiş kazanç (EPS) konusunda analist beklentilerini aştı ancak gelir konusunda yetersiz kaldı. Dallas merkezli finansal hizmetler şirketi, 1,10 dolar olan analist konsensüsünden 0,19 dolar daha yüksek olan 1,29 dolarlık düzeltilmiş EPS bildirdi. Bununla birlikte, çeyrek geliri 784 milyon $ olarak raporlandı ve 806,58 milyon $’lık konsensüs tahminini karşılayamadı.

Comerica’nın 175. yıldönümünü kutladığı ve ABD’nin en büyük 25 ticari finansal holding şirketinden biri olarak hizmet vermeye devam ettiği bir dönemde elde edilen bu kazanç, şirket için önemli bir başarıdır. Karışık finansal sonuçlara rağmen, şirketin EPS performansı, gelirin ters rüzgarlarla karşılaşmasına rağmen yıla güçlü bir başlangıç yaptığını vurguluyor. Banka, gelecek çeyrekler ya da mevcut mali yıl için finansal rehberlik sağlamadığı gibi gelecek dönemler için analist konsensüsüyle bir karşılaştırma da sunmadı.

Comerica’nın mali sonuçları ve kazanç sunumu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu web sitesindeki Form 8-K dosyasının yanı sıra Comerica’nın web sitesinin Yatırımcı İlişkileri bölümünde de yer almaktadır. Banka, kazanç açıklamasını takiben hisse senedinin yüzdesel hareketini veya herhangi bir piyasa tepkisinin arkasındaki belirli faktörleri açıklamamıştır.

Ticari Banka, Bireysel Banka ve Varlık Yönetimi olmak üzere üç iş segmentinde stratejik bir uyum sağlayan Comerica, ilişki kurmaya ve bireylerin ve işletmelerin başarısını desteklemeye odaklanmaya devam ediyor. Güneydoğu ve Mountain West Pazarı da dahil olmak üzere yeni bölgelere genişleyen Comerica, 31 Mart 2024 itibariyle toplam varlıklarının 79,4 milyar dolar olduğunu bildirdi.

Comerica’nın CEO’su veya CFO’su şu anda üç aylık sonuçlarla ilgili doğrudan bir açıklama yapmadı. Şirketin performansı, stratejileri ve görünümüne ilişkin daha fazla ayrıntı, ilk çeyrek mali sonuçlarının değerlendirileceği planlanmış konferans görüşmesi sırasında ele alınabilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu