Haber

Deprem Bölgesinde Görev Yapan Ekiplere Teşekkür Belgeleri Verildi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen illerde görev yapan arama kurtarma ekiplerine Bitlis’ten teşekkür belgesi verildi.

Bitlis Valiliği tarafından hazırlanan belgeler, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından düzenlenen yemekte deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılan AFAD, sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerden oluşan ekiplere takdim edildi.

Yemekte konuşan AFAD İl Müdürü Erdal Tunçtan, düşünceli bir süreçten geçtiklerini belirterek, ülkede meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerde binlerce kişinin hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Bu güçlü günlerde ve süreçte her zaman yanlarında olan arama kurtarma ekiplerine teşekkür eden Tunçtan, “Depremin ilk saatinde bizimle birlikte hareket edip sahaya indiniz. Günlerce birlikte çalıştık. onlarca kişiye ulaştık, belki onlarcasına hayat verdik.İlk günden itibaren vatandaşımızın yanında olduk.AFAD Başkanlığımız ve Valimizin talimatıyla harekete geçen tüm sivil toplum kuruluşlarına ve gönüllülerimize teşekkür ediyorum. yoğun kar ve karda bizimle.”

Adıyaman’daki görevinden döndükten sonra sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiğini belirten Tunçtan, bu organizasyonu sivil toplum kuruluşlarıyla kaynaşmak için düzenlediklerini ifade etti.

Vali Oktay Çağatay’ın arama kurtarma ekiplerine teşekkür belgesi hazırlattığını kaydeden Tunçtan, “Ülkemiz deprem bölgesi. Her an depremle karşılaşabiliriz. Bu nedenle eğitim, malzeme ve ekipman konusunda daha sık görüşeceğiz. .. Eğitimlerimizi biraz daha sıklaştıracağız.Biraz daha birlik olacağız.Bir daha böyle bir felaket göstermesin.Olsa da yine bir olup harekete geçeceğiz.Bitlis’e yakışır şekilde imdada gideceğiz. Bölge fark etmeksizin hepinize katılımınız için teşekkür ederim.” dedi.

Tunçtan daha sonra belgelerini arama kurtarma ekiplerine verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu