Ekonomi

Emlak Vergisi ve ek MTV ödemeleri başladı

Vergi ödeme süreci başladı. Ev ve araba (araba, kamyon, otobüs, minibüs, traktör vb.) sahibi herkesin ödemesi gereken Emlak Vergisi ve ek MTV ödemelerinin son taksitleri bu ay sonuna kadar yatırılacak.

Emlak Vergisi ödemeleri ilgili belediyelerin internet siteleri üzerinden kredi kartı/banka kartı ile yapılabileceği gibi, bizzat belediyenin veznesine gidilerek de ödeme yapılabilmektedir.

Ek MTV ödemeleri Gelir İdaresi Başkanlığı’nın “gib.gov.tr” internet sitesi, İnteraktif Vergi Dairesi ve Gelir İdaresi Başkanlığı Taşınabilir uygulaması üzerinden, mutabakatı olan bankaların kredi veya banka kartları ile banka hesaplarından, şubelerden, taşınabilir üzerinden yapılabilecektir. , telefon ve internet bankacılığı. Ayrıca vergi dairesi gişeleri ve PTT şubelerinden de yapılabilmektedir.

Araçların satış ve bölünme işlemleri için MTV ve ek MTV ödenmesi gerekmektedir. Ek MTV ödenmediği takdirde trafikten çekilme, hurdaya çıkarma ve yurt dışına çıkarma nedeniyle araç muayeneleri yapılmayacak ve ruhsat kapatma işlemleri yapılmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu