Haber

Evinin depreme dayanıklılığını kontrol ettirmek isteyen Armağan Çağlayan, belediyenin tepkisi üzerine çılgına döndü.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat 2023 Pazartesi günü meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem herkesi harekete geçirdi. Uzun zamandır beklenen İstanbul depremi için yetkililerden defalarca uyarılar gelmeye başladı. Evinin depreme dayanıklı olup olmadığını kontrol ettirmek isteyenlerden biri de Armağan Çağlayan’dı. Ancak belediyeden öyle bir cevap aldı ki öfkeden deliye döndü.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından 10 il resmen yerle bir oldu. Binalar yerle bir olurken, tüm ülke darbelere karşı dayanıklılık konusunda araştırmalar yapmaya başladı.

Büyük felaketin ardından uzmanlar büyük İstanbul depremi için uyarılarda bulunmaya başladı.

Kahramanmaraş’taki depremi etkileyen iki fay hattının İstanbul depremini tetiklemeyeceği söylense de uzun süredir İstanbul’da büyük bir deprem beklentisi herkesi harekete geçirdi.

Herkes evinin sallanacak kadar güçlü olup olmadığını araştırmaya başladı. Bu isimlerden biri de Armağan Çağlayan’dı.

İstanbul’daki konutunun şok direncini öğrenmek için belediyeye başvurduğunu belirten Armağan Çağlayan, aldığı cevap karşısında sınırlarına hakim olamadı.

Bu başvuruyu ilk kez yapmadığını ve defalarca başvurduğunu belirten Armağan Çağlayan, yine de kontrol ettiremediğini söyledi.

“Bir de şöyle bir şey var. İstanbul’da oturduğum evi kontrol ettirmek için defalarca belediyeye başvurdum. Her seferinde aynı cevabı aldım: 1999 depreminden sonra yapılan binalar sağlam, kontrolümüz yok! Ve onları kontrol ettiremedim.”

Armağan Çağlayan, büyük felaketin ardından yaptığı açıklamalarla dikkat çeken isimlerden biri oldu. Enkaz altında hayatını kaybeden fenomen Taha Duymaz ile ilgili attığı tweet binlerce beğeni aldı.

Aynı şekilde dünyaca ünlü isim Madonna da deprem için AHBAP’ı gösterip paylaştıktan sonra kendisine teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu