Haber

Fatih Tekke: Maçı kaybettikleri için üzgünüz

Trendyol Süper Lig’in 12. haftasında evinde Gaziantep FK’ya 3-0 mağlup olan Corendon Alanyaspor’un teknik direktörü Fatih Tekke, karşılaşmayı kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi.

Tekke, maçın ardından yapılan toplantıda, ikinci yarının son kısımları ve ilk yarının maçın kırılma anları olduğunu söyledi. Sahadaki yerleşimlerinin iyi olduğunu belirten Tekke, “Oyuncularımın bireysel performansı belki istediğim gibi olmadı ama genel olarak istediğimizi yaptık. Geçiş takımı olduğumuzu zaten söylemiştim. Burada da hatalar var. Hepimiz yapıyoruz ama bir antrenörün başlamak istemeyeceği bir başlangıç ​​oldu. Umarım.” “Buradan çıkışlar çok daha zor ve daha iyi olacak.” söz konusu.

Taraftar önünde ilk maçı olduğunu belirten Tekke, bu yenilgiden dolayı takımı ve camiası adına üzgün olduğunu kaydetti.

Ancak Tekke, bunların futbolun içinde olduğunu kaydederek şunları kaydetti:

“Alanyaspor’un yeri hak ettiği yerde değil. Takımı zirveye taşımak için çaba göstereceğiz. Allah’ın izniyle bunu başaracağımıza eminim. Belki de söyleyeceğim son şey inanmamız gerektiğidir. kader. O yüzden evet üzülüyoruz. Belki bunda bir hayır vardır. Ben öyle görüyorum. “Öyle olduğuna inanıyorum. Top bizde olmasına rağmen verimli olamadık. Açıkçası oyuncu performansları ön plana çıktı.”

“Verimliliğimiz açıkçası beklediğim düzeyde değildi”

Özellikle bu tür maçlarda ilk golü atıp rakibi biraz daha geniş oynatmak gerektiğini belirten Tekke, “Bugün bunu başaramadık. Çünkü bir set topu, bir penaltı ve skor 2-0’dı. Oyunun ilk yarısının son bölümünde, 2. yarıda oyuncularıma şunu söyledim: Kesinlikle bunu dönüştürebiliriz.” “80. dakikada ilk golü atsaydık maçın gidişatı değişebilirdi. Ancak top bizdeydi ve verimliliğimiz açıkçası beklediğim seviyede değildi.” Açıklamalarda bulundu.

“Yenilgi kesinlikle benim hatam.”

Tekke, kötü bir maç değil, kötü bir başlangıç ​​yaptığını vurgulayarak, bu yenilginin tamamen kendi sorumluluğunda olduğunu kaydetti.

Oyuncularına “Kaybettiğimizde ben yenileceğim. Kazandığımızda siz kazanacaksınız” dediğini anlatan Tekke, “Bu düşünce bugün için de geçerliydi. Kötü bir başlangıçtı ama her şeyin iyisi vardır” Buna inanıyorum. Çünkü iyi çalışıyoruz. Açıkçası oyuncularım da “Galibiye ihtiyacı var. İnşallah bunu başardığımızda konuşacağımız cümleler farklı olacak.” dedi.

Şu an bunalımlı ve üzgün olduğunu anlatan Tekke, bu görevi herkesten çok kendisinin başarmak istediğini söyledi.

Yenilgilerin ardından eleştiri almanın normal olduğunu belirten Tekke, “Evimizde Gaziantep FK’ya 3-0 yenildik. Dolayısıyla uzatmaya gerek yok. Bu mağlubiyet kesinlikle benim hatam. Kötü bir başlangıç ​​oldu. Umarım Alanyaspor camiası bizimle bütünleşir. Biz de onlarla bütünleşeceğiz. Ben entegrasyonun gerçekleşeceğine inanıyorum.” Zor olacak ama ne kadar zor olursa o kadar iyi olur diye düşünüyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

ovacikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu