Yaşam

“Karşı Cinsin Siyasi Görüşü Önemli mi?” Kadınları Yok sayan Yorumuyla Gündem Olan Adam Sorusuna Tepki Verdi

Twitter’da ‘Karşı cinsin siyasi görüşü sizce değerli mi?’ akıma farklı yorumlar geldi. Bazıları ilişkilerinde siyasi düşünceyi kriter olarak gösterirken, diğerleri daha tarafsız kaldı. Ancak bir erkek, evlilikte veya flörtte kadının siyasi görüşünü hiçe saydığı yorumuyla infial yarattı. Bu kelimeye kadın ve erkek kullanıcılardan tepkiler yağdı.

İki insan birbirini sevdiğinde bir saman yığınının görülebileceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü Twitter’da birçok kullanıcı karşı cinsin tırnaklarına ve siyasi görüşlerine dikkat ediyor.

Twitter’da “Karşı cinsin siyasi görüşü ne olursa olsun aşkımızdan vazgeçmem” diyenler olsa da “Karşı cinsin siyasi görüşü senin için önemli mi?” sorusu oldukça heyecan yarattı.

Bir erkek bu soruya kadının evlilikte veya flörtte erkeğin siyasi görüşünü benimsemeye başlayacağını söylediğinde ve bu nedenle değerli bir soru değildi, tepkilere neden oldu.

??

Bu ifadeye kadın ve erkek kullanıcılardan sert eleştiriler geldi: “Benim dünya görüşlerimi değiştirebilecek hiçbir erkek yok.”

“Size göre kadınların görüşleri ve kriterleri önemli değil!”

“Kadının beyni yoktur, kişisel kararı ve iradesi yoktur. Kocası ne derse uymak zorundadır, çünkü istemediği için böyle kelime oyunları yapmıştır.”

“Kayınbiraderim, sağcı teyzem, derin solcu, 40 yıldır 1 milim eğilmedi!”

“Nasıl böyle düşünebilirsin?”

“Hayatında hiç kadın olmadı.”

“Kraliçeyi hatırlayalım…”

?

“Böyle biriyle olamam…”

Ne düşünüyorsun? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu