Haber

Kılıçdaroğlu’nun seçim vaatleri: 5 unsurda milli güvenlik tehdidi

HABER7 – ÖZEL

14 Mayıs 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine sayılı günler kaldı. Seçim tarihi yaklaştıkça heyecan artarken vatandaşlar adayların siyasetini incelemeye devam ediyor. Bu bağlamda cumhurbaşkanlığı seçimi adayları arasında ortalarda kalan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun asıl seçim vaatleri dikkat çekiyor.

CHP TEHLİKELİ ADIMLAR ATTI

Millet İttifakı bünyesinde kısa süre içerisinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine katılan CHP’nin seçim vaatleri arasında Türkiye aleyhine birçok mesele var. Hem CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun hem de CHP kurmaylarının yaptığı açıklamalar, CHP’nin iktidara gelmesi halinde atmayı planladığı tehlikeli adımları gözler önüne seriyor.

SOROS’UN PRENSİ OSMAN KAVALA CHP’NİN SÖZLERİ ARASINDA

CHP’nin Türkiye’ye karşı atmayı planladığı adımların başında Osman Kavala’nın serbest bırakılması konusu geliyor. Türkiye’de George Soros’un prensi olarak tanınan ve küresel sistemin oyun kurucularının ortasında yer alan Osman Kavala’nın özellikle Gezi Parkı protestoları sürecinde takındığı tavır malum. CHP şu anda tutuklu bulunan Kavala’nın serbest bırakılmasını isterken altı oklu cepheden bu yönde yapılan açıklamalar akıllardaki yerini koruyor.

DEMİRTAŞ’I SERBEST BIRAKMAK İSTİYORLAR

Osman Kavala’nın yanı sıra CHP’nin serbest bırakılmasını istediği bir diğer isim ise HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş. 2 polisin şehit olduğu, 35 kişinin hayatını kaybettiği şiddetin azmettiricileri arasında yer alıyor. Başta Yasin Börü olmak üzere birçok vatandaşımızın kanı Demirtaş’ın elindeyken, CHP’nin Demirtaş’ı boşaltma isteği dikkat çekiyor.

CHP’li LGBT SEVGİSİ

CHP’nin de Türkiye’nin manevi yapısını tehdit eden vaatleri var. Bu bağlamda CHP’nin LGBT konusunda verdiği sözler dikkat çekiyor. CHP ve Kılıçdaroğlu İstanbul’da astıkları pankartlarla LGBT’lere özgürlük sözü verirken, söz konusu afişlerde “Etnik köken, inanç, engellilik, cinsel yönelim dezavantaj olmaktan çıkarılacak” yazıyordu. ifadeler yer aldı. Diğer CHP’lilerin yaptığı açıklamalardan aile yapımızı derinden sarsacak olan LGBT’yi açıkça destekledikleri görülüyor.

DIŞ POLİTİKADA TESLİMAT POLİTİKASI SÖZ VERİYORLAR

Türkiye’nin milli güvenliğini doğrudan tehdit eden konular da CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim vaatleri arasında yer alıyor. İktidara geldiği takdirde dış politikada boyun eğici bir tavır sergilemesi beklenen CHP’nin özellikle hükümetin Suriye politikasından rahatsız olduğu biliniyor. CHP kurmayları son dönemde yaptıkları açıklamalarla Mehmetçik’in Suriye’deki varlığını eleştirirken, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda TSK’yı Suriye’den çekeceği düşünülüyor.

SAVUNMA SANAYİİ ZARAR ALTINDA TEHLİKELİ OLDU

Ülkemizin en başarılı olduğu alanlar arasında yer alan savunma sanayii de CHP’nin hedefinde… Türkiye’nin milli savunma hamlesini son dönemde Bayraktar ailesi ve Baykar üzerinden hedef alan Kılıçdaroğlu’nun durumunda ise son dönemde , Başkan olunca, söz konusu alandaki yatırımlardan geri adım atmanın endişesini yaşıyor. Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim müttefiklerinden Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın da milli savunma hamlesini hedeflediği yönündeki açıklamalar zihinlerdeki yerini koruyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu