Haber

Kooperatif Mutfağından Yöresel Ürünler Raflarda

Ayvalık Belediyesi S.S Üretim ve Pazarlama Kooperatifi çatısı altındaki Üretim Mutfağı’nı ziyaret eden Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, üretici bayanların el emekleriyle titizlikle hazırladıkları birbirinden lezzetli yöresel eserlerin teşhiste baktı tam puan verdi.

Göreve seçilmesinin akabinde yapacağı projeler ortasında birinci sırada yer alan kooperatif çalışmalarına yük veren ve kısa müddette kuruluşunu gerçekleştiren Belediye Lideri Mesut Ergin, “İstedik ki bayanlarımız aile bütçelerine katkı sağlasın, dayanak olsun. Sağ olsun Ayvalıklı bayanlar kurduğumuz kooperatife sahip çıktı. El birliğiyle yeteneklerini burada gösterdiler. Birbirinden lezzetli damak çatlatan yöresel eserleri Küçükköy’de kurulan mutfağımızda ürettiler. Bugünlerde yeni lezzetlerle tanışıyoruz. Satılan eserler bayanlar için kıymetli bir gelir kapısı oluyor. Oluşturduğumuz bu kooperatif çatısı gün geçtikçe büyümesi ve bayanlarımız için gelir kapısı olması bizler için memnunluk ve gurur kaynağı” diye konuştu

NELER YOK Kİ?

Belediyenin Küçükköy hizmet binası bünyesinde yenilenip, profesyonel materyallerle kurulan “Üretim Mutfağı”nda bayanların hazırladıkları; zeytin reçeli, ayva reçeli, çilek sirkesi, domates kokteyli, domates sosu, Girit peksimeti, şeftali reçeli, incir reçeli, kahvaltılık kuru domates, karışık turşu, karpuz reçeli, sabun, zerdaçal erişte, közlenmiş acı biber, probiyotik turşu, yağlı mantı, yeşil kırma zeytin, yeşil zeytin ezmesi, zeytin çayı, siyah zeytin ezmesi, zeytin kokteyli ve tarhana üzere çok sayıda eser kooperatif mağazalarında satışa sunuluyor ve kısa müddette tükeniyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu