Haber

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Kanar’dan deprem sonrası tarihi kararlar

Hatay Arsuz deprem bölgesinde görevinden dönen Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ilk Belediye Meclis Toplantısı’nda tarihi kararlar aldı.

Resmi tatiller ve ilçenin özgürleştirilmesi dışında tüm kültürel faaliyetleri iptal ettiklerini anlatan Lider Kanar, “Tüm kaynak ve enerjimizi Mustafakemalpaşa’mızı depreme hazırlamak ve deprem bölgesindeki yaraları sarmak için seferber edeceğiz. edindiğimiz ve şahit olduğumuz acı tecrübelerle.” söz konusu.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Mart ayı Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumunu gerçekleştirdi. Meclis toplantısında Hatay Arsuz’un yaşadıklarını aktaran Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Kanar, “Çıkardığımız dersler var, alacağımız tedbirler var” sözlerine yer verdi. Önder Mehmet Kanar, Arsuz’da yaşadıklarını anlatırken, ”Bir tarihin nasıl yok olduğuna bizzat şahit olduk. İlçemizde bu depremin yükünün olmaması için tedbirlerimizi alıyoruz. Bir hafta çalıştığım Arsuz’un siyaset üstü bir şok yaşadığını söyleyebilirim.

Bir şehir nasıl çöker, tarih nasıl yok olur, bizzat yerinde şahit olduk. En az 5 yıl boyunca tüm yardım ve desteğin deprem bölgesine gideceği kanaatindeyim. Yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.

“TÜM KAYNAKLARIMIZ VE ENERJİMİZLE DEPREM ODAKLANACAĞIZ”

Başkan Kanar, “Sözün bittiği yerde acı başlar” dediği sarsıntı bölgesini güçlendirmek için şu kararları aldı. Fay hattı üzerinde bulunan Mustafakemalpaşa’da kanun ve yönetmelik ne olursa olsun yapı ruhsatları harfiyen uygulanacak. Hiçbir taviz kabul edilmeyecektir. 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos ve 14 Eylül resmi tatil günleri dışında planlanan tüm kutlamalar iptal edilecektir.

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa’ya yerleşen şehit aileleri ve depremzedeler için düzenlenecek iftar programı dışında düzenlenmesi planlanan tüm iftar programları iptal edilecek. 131 Mahallesi ile Bursa’nın yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi için vazgeçilmez olan köy hayrına katılım sağlanmayacak ve köy hayrına kullanılacak parayı deprem bölgesine bağışlayan muhtarlara plaket takdim edilecek. . Türkiye’nin en uzun soluklu sokak basketbolu olan Tatlıtop Festivali abartısız devam edecek.

Mustafakemalpaşa’daki depremzedelerin yeni hayatlarında desteklerini esirgemeyeceklerini vurgulayan Lider Kanar, Belediye Başkanlığı’nın 3 aylık maaşını depremzedelere bağışladığını açıkladı.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

iskenderunajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu