Ekonomi

WisdomTree haklar planı için hissedar onayı arıyor

NEW YORK – Küresel bir borsada işlem gören ürünler sağlayıcısı olan WisdomTree, Inc. (NYSE:WT), Yönetim Kurulu’nun yaklaşan 2024 Yıllık Toplantısı’nda hissedar hakları planını genişletmek için hissedar onayı aradığını duyurdu. Bu hamle, hissedar çıkarlarını korumayı ve herhangi bir yatırımcının veya grubun prim teklif etmeden orantısız kontrol elde etmesini önlemeyi amaçlamaktadır.

İlk olarak 2023 Yıllık Toplantısında onaylanan haklar planı, hissedarlar uzatma yönünde oy kullanmadığı takdirde 2024 Yıllık Toplantısının ertesi günü otomatik olarak sona erecek. Uzatılması halinde plan 17 Mart 2025 tarihine kadar yürürlükte kalacaktır. Bu plan, bir devralma teklifi durumunda tüm hissedarların eşit muamele görmesini sağlamak ve yatırımlarının uzun vadeli değerini gerçekleştirme kabiliyetlerini korumak için tasarlanmıştır.

Haklar planının şartlarına göre, haklar yalnızca bir kişi veya grubun WisdomTree’nin adi hisse senedinde %10 (veya pasif hissedarlar için %20) hisse elde etmesi halinde kullanılabilecektir. Plan, hissedarların uygun bir teklifi planın hükümlerinden muaf tutmayı değerlendirmek için özel bir toplantı çağrısı yapmalarına olanak tanıyan uygun bir teklif maddesi içermektedir.

WisdomTree, haklar planının Yönetim Kurulu’nun şirketin tam değerini yansıtan herhangi bir teklifi değerlendirmesini engellemediğini vurgulamaktadır. Ayrıca plan, gelecekteki yönetim kurullarının hakları kullanmasını kısıtlayacak özelliklerden kaçınıyor.

Şirket, haklar planına ilişkin ayrıntılı bilgileri ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunmuştur. BofA Securities finansal danışman, Paul Hastings LLP hukuk danışmanı, Innisfree M&A Incorporated vekâlet talepçisi ve H/Advisors Abernathy de WisdomTree’nin stratejik iletişim danışmanı olarak görev yapıyor.

Bu girişim, WisdomTree’nin blok zinciri özellikli yatırım fonları ve tokenize varlıkların yanı sıra WisdomTree Prime dijital cüzdanının geliştirilmesi de dahil olmak üzere finans sektöründe yenilik yapmaya yönelik daha geniş stratejisinin bir parçasıdır.

Bu makaledeki bilgiler WisdomTree, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu