Haber

Xinhua Başkanı Haber Ajanslarının Başkanlarıyla Buluştu

PEKİN, 10 Aralık (Xinhua) — Xinhua Haber Ajansı Lideri Fu Hua, Cuma günü Kyodo Haber Ajansı Lideri Toru Mizutani, AFP France-Presse (AFP) Lideri Fabrice Fries ve İspanyol haber ajansı Agencia EFE Lideri Gabriela Canas ile görüntülü bir bağlantıyla bir araya geldi.

Toplantı sırasında Fu, diğer haber ajanslarının liderlerine Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) 20. Ulusal Kongresi’nin değerli sonuçları ve Çin’in modernleşme yolunun dünya için önemi hakkında bilgi verdi. Fu, Çin’in modernleşmesinin dünya için yeni fırsatlar sunacağını, uluslararası işbirliğine daha güçlü bir ivme kazandıracağını ve insanlığın ilerlemesine daha büyük katkılar sağlayacağını belirtti.

Kyodo Haber Ajansı, AFP ve EFE’nin Xinhua’nın değerli iş birliği ortakları olduğunu kaydeden Fu, Xinhua’nın tüm taraflarla iletişim ve alışverişi ilerletmeye ve spor, fotoğraf ve video gazeteciliği ile medya entegrasyonu ve geliştirme alanlarında işbirliğini teşvik etmeye istekli olduğunu belirtti. .

Fu, Xinhua’nın Dünya Medya Zirvesi (WMS) kapsamında kendileriyle bağ ve uyumu güçlendireceğini, Çin ile ilgili ülkeler arasındaki orta düzey insan alışverişini ortaklaşa ilerleteceğini ve ikili ilişkilerin istikrarlı ve uzun vadeli gelişimine katkıda bulunacağını söyledi.

Mizutani, Fries ve Canas da ülkelerindeki insanların Çin’deki gelişmelere yakın ilgi gösterdiğini söyledi. Üç ajans da Xinhua ile işbirliğini genişletmeye, yeni teknolojilerin uygulanmasında karşılıklı alışverişi derinleştirmeye ve WMS çatısı altında işbirliğini güçlendirmeye istekli olduklarını ifade ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu