Haber

50 yaş üstü İngiliz bakandan tavsiye: Bisikletle kurye olun

Birleşik Krallık’ta Çalışma Bakanı Mel Stride, ülkedeki 50 yaşın üzerindeki nüfusa “bisikletli kurye olmalarını” tavsiye etti. Haziran ayında enflasyonun yıllık yüzde 7,9 olarak açıklandığı İngiltere’de Stride, 50 yaş üstü kişilerin “geniş kariyer fırsatlarına açık olması gerektiğini” söyledi.

‘ESNEK İŞLERDE ÇALIŞABİLİRLER’

“İş dünyasında pek çok harika fırsat var ve insanların bu seçenekleri düşünmesi kesinlikle iyi,” dedi ve daha yaşlı iş arayanların genellikle gençlerin işgal ettiği paket servis ve diğer esnek işlerde çalışmayı düşünmeleri gerektiğini de sözlerine ekledi. ’50 yaş üstü kişilerin de esnek işlerde çalışabileceğini’ belirten Stride, “Yaşlılığında da yaşam tarzını korumak istiyorsan bunu yapmak zorundasın” dedi. Londra’da bisikletle teslimat yapan Deliveroo’nun çalışma koşullarına övgüde bulunan Stride, şöyle devam etti: “Burada esnek çalışma saatleri var. Vardiyanıza istediğiniz zaman başlayıp, bitirebilirsiniz. Belirli saatlerin dışına çıkmak zorunda değilsiniz. büyük avantajlar.”

‘EMEKLİ OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM’

61 yaşındaki Stride, mevcut görevine devam edeceğini ve erken emekli olmaya niyeti olmadığını söyledi. İngiliz Bakan, “Şu anda yaptığım görevden çok memnunum. Elbette bildiğimiz anlamda siyasette hiçbir şey kesin değil. Dolayısıyla bundan yıllar sonra nerede olacağımı tahmin edemeyiz. Ama olmayı çok isterim. Bu işe devam edin çünkü bu dünyanın en büyük işi.” (DIŞ HABERLER)

canik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu