Yaşam

Abdullah Kaya Sinema Yıldızında Derece Aldı

Türkiye’nin yıldızı parlak genç oyuncularından birisi olan Abdullah Kaya, sinema yıldızı olarak 2. olmayı başardı.

Yalı Çapkını dizisinin genç oyuncusu Abdullah Kaya, kariyer basamaklarını emin adımlarla çıkmaya devam ediyor. Yalı Çapkını dizisi öncesinde Alpaslan, Aldatmak, Yüzleşme, Kaderimin Oyunu, Ben Bu Cihana Sığmazam gibi popüler dizilerde yer alan Abdullah Kaya, Sinema Güzeli 2024 yarışmasında da iddiasını sürdürdü. İddialı jüri karşısında performansıyla dikkat çeken Abdullah Kaya 2. olmayı başardı.

Abdullah Kaya Performansıyla Etkiledi

Yalı Çapkını dizisindeki performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Abdullah Kaya, güçlü jüriden tam not almayı başardı. Sinema Güzeli 2024 yarışması jürisinde Nevra Serezli, Halil Ergün, Nuri Alço, Meral Konrat, Erhan Yazıcıoğlu, Devlet Devrim, Uğurkan Erez, Petek Dinçöz ve Kıvanç Terzioğlu gibi ünlü isimler yer alıyor. Toplamda 41 ünlü ismin yer aldığı jüri, Abdullah Kaya’yı 2. olarak seçti. Aldığı bu önemli ödül hakkında açıklamalarda bulunan genç oyuncu, oyunculuk alanında kendisine güvendiğini ve hedefinin Hollywood projelerinde rol almak olduğunu söyledi. Dünya genelindeki projelerde yer alarak tüm dünyada tanınmak isteyen oyuncu bu alanda uzun yıllar önemli yerlerde eğitim aldı.

Abdullah Kaya Sinema Yıldızında Derece Aldı

Oyunculuk ve Diksiyon Eğitimleri aldı

Eğitim hayatına Süleyman Demirel Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde devam eden oyucu, daha sonrasında oyunculuk alanında kariyer yapmak isteyerek seçim yaptı. Ardından Sadri Alışık’ta kamera oyunculuğu ve diksiyon eğitimleri alan oyuncu mezuniyetinin ardından projelerde yer almaya başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu