Haber

Adıyamanlı Depremzedesi: Çocuklarımız Çok Üşüyor. Herkes evinde oturup çorbasını içerken bu insanlar çoğu zaman çorba bile bulamıyor.

DİLAN BUTLU

Kahramanmaraşlı’da meydana gelen depremlerde Adıyaman’da evi yıkılan tütün üreticisi Sevgi Akman, 3 ailenin tek çadırda yaşamaya çalıştıklarını ve ısınma sorunu yaşadıklarını belirterek, “Çocuklarımız çok üşüyor. devletimiz buradan.herkes kendi evinde oturmuş çorbasını içerken bu insanlar çoğu zaman çorba bile yemiyorlar.konteynerlerin olduğu yere askerler sevk edilmiş ancak bir miktar yiyecek getirilip verilirken iki kişi Bir seferde bazılarına hiç verilmiyor” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin üzerinden 18 gün geçmesine rağmen deprem bölgelerindeki vatandaşlar hala çadır ve ısınma sorununun devam ettiğinden şikayetçi. Adıyaman’ın merkez ilçesine bağlı Uzunköy’de tütün üretimi yapan Akman Ailesi, köydeki köyleri yıkıldığı için kalabalık bir akraba grubuyla çadırlarda yaşamaya çalışıyor.

“KENDİMİZ İÇİN DEĞİL, ÇOCUKLARIMIZ İÇİN”

Çadırlarda yaşadıkları sıkıntıları ANKA Haber Ajansı’na anlatan Sevgi Akman, şunları söyledi:

“Çadırlarımız var. Dışarıda değiliz ama çok soğuk. Kendimiz için değil, çocuklarımız için… Çocuklarımız çok üşüyor. Dikilen binalarımız görünüyor ama içeride insan yok. Adıyaman’da konut. Buradan devletimize sesleniyoruz. Herkes kendi evinde sıcacık oturup çorbasını içiyor.” Bu insanlar içerken defalarca çorba bile bulamıyorlar. Konteynerlerin olduğu yere askerler sevk edildi ama bazı kişiler getirilip ikişer üçer kişi verilirken, bazılarına hiç verilmiyor. Bu tür haksızlıklar da yapılıyor. Bunu defalarca görüyoruz ama çok üzülüyoruz çünkü elimizden bir şey gelmiyor. Adil olmalarını istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu