Haber

Alparslan Büyük Selçuklu 51. Bölüm Fragmanı: ‘Hayal Ettiklerim Gerçek Olacak!’

TRT1’de yayınlanan muhteşem sahneleriyle izleyenlerde hayranlık uyandıran Alparslan Büyük Selçuklu 51.bölüm fragmanında seyirciler Sultan Alparslan’ın sözlerine büyük ilgi gösterdi. Kararlı, özgüvenli, dik bir duruş sergileyen, yenilmezliğini ve sarsılmazlığını sergileyen Sultan Alparslan’ın ifadeleri izleyenlere bir kez daha helal dedirtti.

Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölüm fragmanında Sultan Alparslan, ‘Allah kavimlerden bir kavim yaratmıştır. Adımızın yanına şevk, gönül, adalet ve merhamet yazdı. Adımız Türk! Alınlarımız temizlendi. Ben Dave Bey’in oğlu Muhammed Alparslan. Bana kalan mirası omuzlayıp devlet kuşağını sırtıma aldığım gündür. Hayalini kurduğum her şey birer birer gerçeğe dönüşecek. Geçtiğimiz her yer bizim rengimize boyanacak. Milletim İslam bayrağını taşıyacaktır. Okun ve yayın gölgesinde ebedi ahdime sadık olduğumu herkes bilsin ve hatırlasın. Ben, Allah’ın kulu ve elçisinin ayaklarının altına serilen toprağım.” formdaki terimleri içerir.

Sedat İnci’nin yönettiği, yapımcılığını, senaristliğini ve tasarımını Emre Konuk’un üstlendiği Alparslan Büyük Selçuklu’nun 51. bölümü 10 Nisan Salı günü saat 20:00’de TRT1’de yayınlanacak.

gursuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu