Teknoloji

Yeni erişilebilirlik etiketleri PlayStation Store’a geliyor

 
ony Interactive Entertainment, PlayStation Store’da PlayStation 5 için erişilebilirlik etiketleri özelliğini sunmaya başladığını duyurdu. Bu etiketler, oyunların erişilebilirlik özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi vermeye yarar. Erişilebilirlik etiketlerini destekleyen bir oyun varsa onu PlayStation Store’da görüntüleyebilir ve üçgen tuşuna basarak bu etiketlere erişebilirsiniz.
 
Bu etiketler daha fazla bilgi sağlayabilir
 
 
 
PlayStation Store üzerinden PlayStation 5 ve PlayStation 4 oyunları için erişilebilirlik etiketlerine erişebileceksiniz. Bir oyunun hem PlayStation 5 hem de PlayStation 4 sürümü varsa, açılır menü aracılığıyla sürümlerdeki etiketleri karşılaştırabilirsiniz.
 
Bu etiketler sayesinde aradığınız bir özelliğin bir oyunda bulunup bulunmadığını görebileceksiniz. Oyun geliştiricileri bu etiketleri altı kategoriye ayıracak ve görüntülemeniz için 50’den fazla etiket olacak. Bu özelliklerin başında şunlar gelir:
 
– Görsel erişilebilirlik: Sesli ipuçları, metin boyutları vb.
– Ses özellikleri: Mono ses, ekran okuyucu vb.
– Altyazı boyutu
– Denetleyici hassasiyeti
– Zorluk ayarları ve daha fazlası.
 
Etiketler kademeli olarak mağazaya dahil edilecek ve ilk etapta bu etiketlere sahip olacak oyunlar arasında Days Gone, Death Stranding Director’s Cut, Ghost of Tsushima Director’s Cut, God of War, God of War Ragnarok, Gran Turismo 7, Marvel’s Spider- Man Remastered, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Ratchet & Clank: Rift Apart ve Returnal.
 
tanıtım fragmanı
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu