Ekonomi

Bollinger B4 elektrikli kamyonun üretim tarihi 2024 sonu olarak belirlendi

BREA, Kaliforniya – Elektrikli araç (EV) üreticisi Mullen Automotive, Inc. (NASDAQ: MULN) bugün, bağlı kuruluşu Bollinger Motors’un ilk yetkili satıcısı olmak üzere LaFontaine Automotive Group ile ortaklık yaptığını duyurdu. LaFontaine, tamamen elektrikli sınıf 4 ticari kamyon olan tamamen yeni Bollinger B4 Şasi Kabininin satışını kolaylaştıracak ve teslimatların 2024 yılının ikinci yarısında başlaması bekleniyor.

B4 Şasi Kabini, ticari pazar için özel olarak tasarlanmış bir özellik olan 800V aküyü ve diğer bileşenleri koruyarak güvenliği sağlamayı amaçlayan benzersiz bir şasi tasarımına sahiptir. Bu duyuru, 2015 yılındaki kuruluşundan bu yana elektrikli ticari kamyonlar geliştiren Bollinger Motors için değerli bir adıma işaret ediyor.

Lansing ve Farmington Hills, Michigan’da iki lokasyonu bulunan LaFontaine Automotive Group, Bollinger’in ticari araçlarını da portföyüne ekleyerek 39 perakende lokasyonunda toplam 54 perakende bayiye ulaşacak. Ortaklık, LaFontaine’in ticari araç tekliflerini geliştirmek ve Michigan’daki müşteri tabanını genişletmek için stratejik bir hamle olarak görülüyor.

LaFontaine Automotive Group CEO’su Ryan LaFontaine’e göre Bollinger Motors ile yapılan işbirliği, onların uzun vadeli vizyonu ve kapsamlı bir müşteri deneyimi sağlama konusundaki kararlılığıyla örtüşüyor. LaFontaine’in ticari ve filo müdürü Brian Frania, şirketin satılan ve servis verilen ticari birimlerdeki büyümesini vurguladı ve bunu müşteri odaklı yaklaşıma bağladı.

Bollinger Motors’un gelir sorumlusu Jim Connelly, ülke çapında bir satış ve servis ağı kurma hedefine dikkat çekti ve yakında ek bayi ortaklarının açıklanacağını belirtti.

LaFontaine ile ortaklık, batarya tedariki için Our Next Energy ve araç montaj operasyonları için Roush Industries ile yapılan işbirlikleri de dahil olmak üzere Bollinger Motors’un bir dizi stratejik hamlesini takip ediyor. Ek olarak Bollinger Motors, yakın zamanda Enflasyon Azaltma Yasası kapsamında B4 şasi kabini için araç başına 40.000 ABD Doları tutarında federal temiz araç vergisi kredisine hak kazandı.

Merkezi Oak Park, Michigan’da bulunan Bollinger Motors, Eylül 2022’de Mullen Automotive’in çoğunluk hissesine sahip olduğu bir yan kuruluş haline geldi. Bu son gelişme, Mullen’ın Mullen FIVE RESIDENTIAL Crossover ve dahil olmak üzere çeşitli elektrikli araçlar üretmeye yönelik daha geniş bir stratejisinin bir modülüdür. çeşitli ticari EV’ler.

Bu yazıda yer alan bilgiler Mullen Automotive, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu