Ekonomi

Uluslararası Ödemeler Hisseleri Zayıf 2024 Tahminleri Nedeniyle Düşüyor; Dördüncü Çeyrek Sonuçları Beklentileri Aştı

Global Payments (GPN), dördüncü mali çeyrek için beklenenden biraz daha yüksek fayda ve gelir bildirirken, 2024 tahmini beklentilerin altında kaldı.

GPN’nin hisse senedi fiyatı Çarşamba günü piyasa öncesi işlemlerde %2,2 düştü.

Finansal teknoloji şirketi, dördüncü mali çeyrek için hisse başına kazancının (EPS) 2,64$ olan beklentilerin üzerinde 2,65$ olduğunu açıkladı. Gelir, 2,18 milyar dolarlık varsayımın biraz üzerinde, 2,19 milyar dolar oldu.

Şirket, 2024 yılının tamamında hisse başına kazancının 11,54 $ ila 11,70 $ ortası arasında değişmesini, yani 11,74 $ olan ortalama analist tahmininin altında olmasını bekliyor.

Global Payments’ın 2024 mali yılı için öngörülen gelirinin, 9,29 milyar dolarlık beklentilerin altında, 9,17 milyar ila 9,3 milyar dolar arasında olması bekleniyor.

Ayrıca Global Payments, yıllık düzeltilmiş faaliyet marjının 2024 için 50 baz puan artacağını öngörüyor.

CFO Josh Whipple, “Daha da önemlisi, devam eden belirsizliklere rağmen yıl boyunca tutarlı bir performans sergilendi ve bu da iş stratejimizin gücünü ve istikrarını ortaya koydu” dedi.

“Gelecek yıla ilişkin tahminlerimiz faaliyetlerimizdeki olumlu trendin devam ettiğini gösterirken, devam eden belirsizlikler nedeniyle ekonomik görünümün biraz daha temkinli olduğunu da hesaba katıyor.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu