Ekonomi

Citizens Financial kazançlarını artırdı, geliri aynı seviyede; Hisse senedi hafif yükseldi

PROVIDENCE, R.I. – Citizens Financial Group, Inc. (NYSE: CFG) 2024 yılı ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı ve 0,71 dolar olan analist konsensüsünün 0,08 dolar üzerinde 0,79 dolar hisse başına kazanç (EPS) açıkladı. Şirketin geliri beklentileri karşıladı ve konsensüs tahminine uygun olarak 1,96 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Hisse senedi piyasa öncesi işlemlerde %0,32 artış gösterdi.

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Bruce Van Saun, “Yıla, sermaye piyasası ücretlerinde geri dönüş, istikrarlı NIM, LDR’mizde daha fazla iyileşme, sıkı gider yönetimi ve güçlü bir sermaye ve kredi rezervi pozisyonu içeren sağlam bir ilk çeyrekle başlamaktan memnuniyet duyuyoruz.” diyerek çeyreğin başarılarını vurguladı. Van Saun ayrıca şirketin tüm yıl beklentilerine ve orta vadeli beklentilerine olan güvenini de dile getirdi.

Şirketin performansı, sermaye piyasası ücretlerindeki güçlü toparlanmadan kaynaklandı ve bu da çeyreğin genel olumlu sonuçlarına katkıda bulundu.

Citizens ayrıca 15 Mayıs 2024 tarihinde ödenmek üzere, 1 Mayıs 2024 tarihi itibariyle kayıtlı hissedarlara hisse başına 0.42 $ tutarında üç aylık adi hisse senedi temettüsü beyan etmiştir.

Şirketin finansal pozisyonu, %10,6’lık CET1 oranı ve %81’lik kredi/mevduat oranı (LDR) ile ihtiyatlı yönetim ve sağlam sermaye yapısını göstererek güçlü kalmaya devam etmektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu