Ekonomi

Kahramanmaraş’ta ev taşıma ücretlerine tavan fiyat uygulaması getirildi

Kahramanmaraş Valiliği, il içi ve dışı konut eşyası taşımacılığında tavan fiyat uygulandığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için piyasa koşullarında sunulan mal ve hizmetlere erişiminin sağlanması, ülkemizin ekonomik düzeninin, kamu güvenliğinin ve kamu güvenliğinin korunması amacıyla” denildi. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için il içi ve il dışı ev eşyası taşımalarının cari fiyat üzerinden yapılması zorunludur.”

Yapılan düzenlemeye göre 4+1’e kadar evden eve eşya taşımanın bedeli, şehir içinde evden eve asansörle eşya taşıma işçilik bedeli dahil, taşınma işçilik bedeli dahil 7 bin TL. il sınırları içinde asansörle evden eve eşya 10 bin TL. 7 bin TL’ye ilave olarak (25 km’yi aşan kısım için), kilometre başına 10 TL, 7 bin TL’ye ek olarak 1000 TL’lik varış asansörü bedeli, ayrıca 2 bin TL’lik varış noktası personel ücreti ve sürücü fiyatına bin TL. eklenecek. Ayrıca taşıma işleri için sadece asansör kiralanması durumunda 10. kata kadar asansör kiralama bedelinin bin TL üzerinde her kat için 100 TL ek kira bedeli belirlenir.

Valilik tarafından, bu durumda 2014 Sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun 9’uncu maddesi uyarınca afet bölgesinde konuttan konuta ulaşıma ilişkin tarifelerin uygulanacağı belirtildi. Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle fırsatçılık yapan kişi ve şirketlere yaptırım uygulanacak. – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu